Caută jocuri și categorii
Conectează-teÎnregistrează-te
Cazino online în lei

Elite Casino

Sloturi, jackpoturi și mese live – cont nou din browser · doar 18+

Înregistrează-te

Top categorii

La Elite Casino, jucătorii din România au contul deschis în lei, iar fiecare joc pornește direct în browser, pe laptop sau pe telefon. Catalogul e împărțit pe familii – jocuri cu role, jackpoturi, ruletă, blackjack și jocuri transmise live cu crupieri –, ca să ajungi repede la genul care îți place.

Mai jos: cum se citește lobby-ul, prin ce diferă categoriile și ce verifici înainte de prima miză sau de o promoție.

Elite Casino: cum găsești jocul potrivit în lobby

Elite Casino: cum găsești jocul potrivit în lobby – ilustrație pentru secțiunea Elite Casino

Lobby-ul seamănă cu un raft organizat pe secțiuni. Fiecare familie de jocuri are rândul ei, pe care îl derulezi orizontal, iar când știi deja numele unui titlu îl scrii în câmpul de căutare și sari peste derulare.

Înainte de prima rundă, deschide panoul cu informații al jocului: regulile, miza minimă și cea maximă și, la jocurile cu role, tabelul de plăți. Două minute acolo îți spun mai mult decât zece rotiri date la întâmplare.

Contul rămâne unul singur, indiferent de dispozitiv: intri cu același e-mail și aceeași parolă, iar banii și istoricul tău trec odată cu tine de pe calculator pe telefon.

Ce găsești în catalogul Elite Casino

Ce găsești în catalogul Elite Casino – ilustrație pentru secțiunea Elite Casino

Cea mai mare parte a catalogului o ocupă jocurile cu role, iar ele diferă mult între ele. Variantele clasice au trei role, puține linii și simboluri vechi de când lumea – fructe, clopoței, șeptari. Cele video au cinci sau mai multe role, runde de rotiri gratuite, simboluri wild și multiplicatori care apar în timpul jocului.

Jackpoturile formează o categorie aparte. O mică parte din fiecare miză intră într-un premiu comun, care crește până când cineva îl câștigă. În lobby-ul Elite Casino online le vezi grupate separat, ca să știi din prima că joci pentru o sumă mare, dar rară.

Intră în lobby-ul Elite CasinoSloturi, jackpoturi și mese live – cont nou din browser · doar 18+

Ruletă și blackjack în casino Elite

Ruletă și blackjack în casino Elite – ilustrație pentru secțiunea Elite Casino

Mesele digitale îi atrag pe cei care vor să decidă singuri fiecare mutare, după reguli care nu se schimbă. La ruletă pariezi pe un număr, pe o culoare, pe par sau impar ori pe grupe de numere; cu cât acoperi mai multe căsuțe, cu atât plata e mai mică. Roata europeană are un singur zero. Dacă pe masă apare și dublu zero, ai deschis varianta americană, unde avantajul casei e mai mare.

La blackjack încerci să te apropii de 21 fără să treci peste și să bați mâna dealerului. Alegerile tale – încă o carte, stai, dublezi sau împarți perechea – schimbă rezultatul pe termen lung, așa că un tabel cu strategia de bază te ajută mai mult decât intuiția.

Mesele live din Elite Casino

Mesele live din Elite Casino – ilustrație pentru secțiunea Elite Casino

La cazinoul live, crupierul apare pe ecran. Runda se transmite video dintr-un studio, cărțile și bila sunt reale, iar tu pariezi din butoanele de pe ecran în intervalul lăsat pentru fiecare rundă.

Trei lucruri fac diferența la o masă live:

  • conexiunea – dacă semnalul scade, imaginea îngheață exact când nu trebuie;
  • limitele mesei – fiecare masă are o miză minimă și una maximă, afișate înainte să te așezi;
  • ritmul – runda nu te așteaptă, așa că îți fixezi miza cât timp mai e timp pe ceas.

În Elite Casino, mesele cu crupieri au secțiunea lor, separată de ruleta și blackjackul digitale, deci nu le confunzi.

Promoțiile Elite Casino: ce verifici înainte de activare

Promoțiile Elite Casino: ce verifici înainte de activare – ilustrație pentru secțiunea Elite Casino

Ofertele nu stau pe loc, de aceea nu le trecem aici cu sume. Fiecare promoție activă are o pagină cu termeni, iar acolo afli tot ce contează:

  1. Rulajul – volumul de pariuri pe care îl faci cu suma primită înainte s-o poți retrage.
  2. Perioada – în câte zile trebuie încheiat rulajul și ce se întâmplă cu oferta la expirare.
  3. Miza maximă – plafonul pe rundă cât timp promoția e activă.
  4. Jocurile care contează – unele categorii pot contribui mai puțin la rulaj sau deloc.

O promoție nu e obligatorie. Dacă termenii nu ți se potrivesc, joci cu banii depuși, iar retragerea nu mai depinde de nicio condiție de rulaj.

Elite Casino online: lei în cont, bani înapoi la tine

Elite Casino online: lei în cont, bani înapoi la tine – ilustrație pentru secțiunea Elite Casino

Contul e deschis în lei, deci orice sumă – fie că alimentezi, fie că scoți bani – apare în RON, fără conversii valutare pe drum. Ce metode de plată merg din România și ce plafon are fiecare afli din casierie, odată ce ești logat.

Ca să scoți bani din cont:

  1. Intri în casierie și treci pe fila de retragere.
  2. Bifezi metoda – de regulă, cea folosită și la alimentare.
  3. Completezi suma dorită și confirmi.

Prima retragere vine după o verificare a identității: un act valabil și, uneori, o dovadă de adresă. Așa ne asigurăm că plata ajunge la persoana care deține contul.

Intră în lobby-ul Elite CasinoSloturi, jackpoturi și mese live – cont nou din browser · doar 18+

Întrebări despre Elite Casino

Pot juca la Elite Casino de pe telefon?

Da. Deschizi site-ul în browserul mobil, intri în cont și continui exact de unde ai rămas pe calculator.

În ce monedă e contul?

În lei. Orice alimentare, orice retragere și soldul curent sunt afișate în RON.

Pot căuta un joc după nume?

Da. Scrii numele în câmpul de căutare din lobby și deschizi jocul direct din listă.

Care e diferența dintre ruleta digitală și cea live?

La cea digitală rezultatul îl stabilește un generator de numere aleatorii și pornești runda când vrei. La cea live roata e reală, există un crupier și un timp limitat pentru pariuri.

Pentru ce e nevoie de verificarea identității?

Ca plata să ajungă la titularul contului și nimeni altcineva să nu poată retrage în numele tău.

Unde sunt scrise regulile unei oferte?

Pe pagina promoției: rulajul, perioada, miza maximă și jocurile incluse.